Omenaa Mensah to polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, bizneswoman i ekspertka od autoprezentacji. Mensah jest ambasadorką magazynu Forbes Women Poland oraz założycielką i prezesem Omenaa Foundation. Jest także żoną Rafała Brzoski, polskiego biznesmena, założyciela firmy InPost.

 

Mensah jest najbardziej znana z pracy jako prezenterka telewizyjna  w stacjach należących do Grupy TVN. Współtworzyła i prowadziła m.in. program “Domy gwiazd” na kanale DOMO+. Oprócz pracy przed kamerą, Mensah jest również przedsiębiorcą i trenerem autoprezentacji, jest również autorką książek.

 

Mensah w swojej pracy skupia się na pomaganiu kobietom, by czuły się bardziej pewne siebie. Wierzy, że każda kobieta ma potencjał, by być piękną i odnieść sukces, niezależnie od pochodzenia czy okoliczności. Mensah jest orędowniczką naturalnego piękna i samoakceptacji. Często wypowiada się przeciwko nierealistycznym standardom piękna, które są utrwalane przez media.

 

Oprócz pracy jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Mensah jest również odnoszącą sukcesy bizneswoman. Jest założycielką marek Occhiello i Amante szyjących męskie garnitury na miarę, a także luksusowej marki AMMADORA, produkującej wysokiej jakości meble.

 

Mensah z pasją oddaje się również swojej społeczności. Poprzez swoją fundację, Omenaa Foundation zajmuje się m.in. budową szkoły w Ghanie dla dzieci, a także edukacją i budowaniem od najmłodszych lat pozytywnych myśli na temat odmienności innych narodowości. Niedawno została również wybrana na ambasadorkę Forbes Women Poland.

 

Mensah jest świadoma, że sukces osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i uporaniu się z wieloma problemami, które napotkała na swojej drodze. Uważa, że jej historia może inspirować innych do dążenia do własnych celów. Omena Mensah